Halifax Hariers
Halifax Harriers Athletics Club - Est. 1888

Penine 10k Road Race

Results - Sunday, 6th January 2008

PlaceNumberNameCategoryCategory
position
ClubPace / mileTime
1 1 Ian Fisher M35 1/29 Otley AC 0:05:07 0:31:49
2 211 Shaun Dimelow M35 2/29 Penistone Footpath Runners 0:05:39 0:35:08
3 223 Michael Mannings M 1/53 Oldham & Royton 0:05:41 0:35:17
4 307 Paul Smith M 2/53 UA 0:05:45 0:35:44
5 215 Rory McMahon M 3/53 Lancaster & Morecambe 0:05:55 0:36:43
6 121 Paul Lee M 4/53 Meltham AC 0:05:57 0:37:00
7 205 Michael Fryer M45 1/37 Halifax Harriers 0:06:03 0:37:35
8 193 Paul Halllas M45 2/37 Wakefield & District Harriers 0:06:03 0:37:37
9 236 Martin Firth M45 3/37 Queensbury RC 0:06:06 0:37:52
10 231 Carl Robinson M40 1/32 Woodkirk Striders 0:06:06 0:37:57
11 318 Sean McCaffrey M35 3/29 Holmfirth Harriers 0:06:08 0:38:05
12 84 Mark Crabtree M45 4/37 Halifax Harriers 0:06:09 0:38:10
13 177 Phil Grimes M50 1/24 Halifax Harriers 0:06:09 0:38:12
14 221 John Langton M45 5/37 UA 0:06:13 0:38:39
15 217 Graham Morris M40 2/32 Accrington Road Runners 0:06:16 0:38:58
16 237 Majid Ali M 5/53 Bingley Harriers 0:06:17 0:39:02
17 196 Pete Johnson M55 1/23 Scarborough AC 0:06:17 0:39:03
18 182 Kevin Ogden M35 4/29 Spenborough AC 0:06:18 0:39:08
19 119 Sarah Ridehalgh F 1/30 Accrington Road Runners 0:06:21 0:39:26
20 213 Alex Dobson M35 5/29 UA 0:06:21 0:39:27
21 27 Bridget Coomber F45 1/8 Denby Dale Travellers 0:06:21 0:39:28
22 209 Mike Folgate M45 6/37 Pudsey & Bramley AC 0:06:21 0:39:29
23 7 Sarah Cumber F35 1/16 Halifax Harriers 0:06:22 0:39:34
24 195 Mark Hutcheson M40 3/32 Leeds & Bradford Tri 0:06:23 0:39:38
25 19 Michael Hogan M45 7/37 Eccleshill Road Runners 0:06:24 0:39:45
26 279 Stephen Hare M45 8/37 Halifax Harriers 0:06:25 0:39:51
27 228 Karen Pickles F35 2/16 Spenborough AC 0:06:28 0:40:12
28 35 Paul Guest M35 6/29 Denby Dale Travellers 0:06:29 0:40:20
29 319 Katie Walshaw F 2/30 Holmfirth Harriers 0:06:30 0:40:25
30 97 Ian Stainthorpe M45 9/37 Rochdale Harriers 0:06:33 0:40:44
31 28 Raymond McArthur M55 2/23 Meltham AC 0:06:34 0:40:46
32 242 Ian Mitchell M35 7/29 UA 0:06:35 0:40:55
33 206 Joanne Seymour F 3/30 Hallamshire Harriers 0:06:35 0:40:56
34 246 Brandon Holroyd M 6/53 Holmfirth Harriers 0:06:36 0:41:01
35 181 Dave Wanney M50 2/24 Goole Viking Striders 0:06:37 0:41:07
36 116 Jennie Ransome F40 1/11 UA 0:06:37 0:41:09
37 265 Aaron Stott M40 4/32 UA 0:06:40 0:41:25
38 316 Jonathan Collins M 7/53 UA 0:06:40 0:41:26
39 85 Jacqui Dews F35 3/16 Holmfirth Harriers 0:06:42 0:41:40
40 212 P Hiley M40 5/32 UA 0:06:43 0:41:42
41 320 Rob Aitchison M 8/53 Halifax Harriers 0:06:43 0:41:43
42 216 David Middleton M 9/53 UA 0:06:44 0:41:52
43 294 Sarah Billington F 4/30 Halifax Harriers 0:06:46 0:42:00
44 4 Howard Jeffrey M50 3/24 Otley AC 0:06:47 0:42:11
45 152 Carl Heron M45 10/37 Queensbury RC 0:06:48 0:42:16
46 23 Michael Tinker M35 8/29 UA 0:06:48 0:42:17
47 306 Paul O'Looney M35 9/29 UA 0:06:51 0:42:33
48 124 Terry Lonergan M55 3/23 Ilkley Harriers 0:06:52 0:42:38
49 24 Stewart Yates M45 11/37 Denby Dale Travellers 0:06:52 0:42:39
50 234 Ian Mitchell M55 4/23 Longwood Harriers 0:06:53 0:42:47
51 42 Ian Robertshaw M 10/53 Horsforth Harriers 0:06:54 0:42:50
52 232 Tom Gardner M 11/53 Woodkirk Striders 0:06:55 0:43:00
53 122 Tony Sharpe M55 5/23 Denby Dale Travellers 0:06:56 0:43:05
54 146 Andrew Collier M 12/53 UA 0:06:56 0:43:08
55 187 Robert Kellett M40 6/32 Royton Road Runners 0:06:57 0:43:12
56 309 Alex Marsand M 13/53 UA 0:06:57 0:43:13
57 329 Will Townsend M 14/53 NBT 0:06:58 0:43:18
58 58 Jonathan Cocker M 15/53 UA 0:06:59 0:43:22
59 251 Andy Haslam M35 10/29 Halifax Harriers 0:06:59 0:43:25
60 15 Eric Green M50 4/24 Valley Striders 0:07:00 0:43:28
61 283 Martin Simpson M50 5/24 UA 0:07:00 0:43:32
62 326 Andrew Ely M35 11/29 UA 0:07:01 0:43:38
63 245 Kevin Thomas M55 6/23 Rotherham Harriers 0:07:02 0:43:41
64 134 Stephen Goldthorpe M45 12/37 UA 0:07:03 0:43:50
65 69 Stephen Brook M60 1/9 Queensbury RC 0:07:04 0:43:55
66 12 Nathan Walker M 16/53 Penny Lane Striders 0:07:05 0:43:58
67 100 David Cooper M50 6/24 Halifax Harriers 0:07:05 0:44:00
68 225 Paul Wickham M40 7/32 Accrington Road Runners 0:07:05 0:44:01
69 178 Carole Fryer F40 2/11 Halifax Harriers 0:07:07 0:44:11
70 288 Paul Coates M40 8/32 UA 0:07:07 0:44:12
71 201 Richard Kellett M50 7/24 Calder Valley 0:07:10 0:44:30
72 255 Tom Spencer M50 8/24 UA 0:07:10 0:44:33
73 207 John Howarth M55 7/23 Longwood Harriers 0:07:11 0:44:37
74 168 Chris Jacobs M35 12/29 Spenborough AC 0:07:11 0:44:39
75 229 Carol Willgoose F50 1/4 Halifax Harriers 0:07:11 0:44:41
76 235 Sam Galloway M 17/53 UA 0:07:12 0:44:47
77 144 Joanne Abbott F35 4/16 Loftus and Whitby AC 0:07:13 0:44:49
78 118 Nigel Thomas M45 13/37 Meltham AC 0:07:14 0:44:54
79 179 Nigel Rigg M45 14/37 Halifax Harriers 0:07:14 0:44:55
80 110 Mark Ludlaw M45 15/37 UA 0:07:14 0:44:57
81 192 Nicola Wood F 5/30 Accrington Road Runners 0:07:14 0:44:57
82 222 Mark Mannings M 18/53 Oldham & Royton 0:07:15 0:45:05
83 210 Paul Wojtas M 19/53 UA 0:07:16 0:45:07
84 244 Michael Horsfall M55 8/23 Denby Dale Travellers 0:07:17 0:45:13
85 275 Elizabeth Sanderson F 6/30 Halifax Harriers 0:07:18 0:45:19
86 114 David Smith M55 9/23 Accrington Road Runners 0:07:18 0:45:20
87 214 Harold Dobson M70 1/5 Knavesmire Harriers 0:07:18 0:45:21
88 224 Darren Mannings M40 9/32 Oldham & Royton 0:07:19 0:45:30
89 166 Tom Kasprowicz M40 10/32 Road Runners Club 0:07:20 0:45:34
90 135 Joseph Goldthorpe M 20/53 City of Sheffield AC 0:07:20 0:45:35
91 36 Andrew Byram M 21/53 UA 0:07:20 0:45:36
92 56 John McCarthy M45 16/37 UA 0:07:21 0:45:40
93 160 John Firth M65 1/4 Bingley Harriers 0:07:22 0:45:44
94 149 Malcolm Denison M45 17/37 Kirkstall Harriers 0:07:22 0:45:49
95 98 Michael Long M55 10/23 Bingley Harriers 0:07:23 0:45:51
96 46 Colin Utterson M60 2/9 York Acorn AC 0:07:23 0:45:53
97 186 Simon Greene M50 9/24 Northern Vets 0:07:25 0:46:06
98 290 Tim Jonas M 22/53 UA 0:07:27 0:46:17
99 267 Jonathan Wade M35 13/29 Stainland Lions 0:07:29 0:46:32
100 96 David Cooper M35 14/29 UA 0:07:30 0:46:36
101 132 Rosemary Baker F45 2/8 Stadium Runners 0:07:30 0:46:39
102 190 Domininc Manuel M50 10/24 Tynedale Harriers 0:07:31 0:46:45
103 274 Paul Feather M50 11/24 UA 0:07:32 0:46:49
104 284 Phil Stollery M40 11/32 Calderdale Tri Club 0:07:33 0:46:52
105 40 Simon Lister M35 15/29 Lancashire Constabulary 0:07:35 0:47:10
106 9 Andy Hargeaves M55 11/23 Meltham AC 0:07:36 0:47:13
107 138 Terry Lacy M45 18/37 Rothwell Harriers 0:07:37 0:47:17
108 301 Russell Brown M 23/53 UA 0:07:39 0:47:30
109 299 Christopher Mitchell M 24/53 UA 0:07:39 0:47:32
110 25 Karl Martin M35 16/29 Stainland Lions 0:07:40 0:47:40
111 0 Unknown M 25/53 UA 0:07:40 0:47:41
112 67 Edward Brown M 26/53 Holmfirth Harriers 0:07:40 0:47:43
113 295 Julie Field F35 5/16 Huddersfield Road Runners 0:07:41 0:47:51
114 208 Graham Guest M 27/53 Denby Dale Travellers 0:07:42 0:48:03
115 219 Jayne Speight F40 3/11 Dewsbury Road Runners 0:07:44 0:48:06
116 20 Jason Uttley M35 17/29 UA 0:07:44 0:48:10
117 297 John Deasy M55 12/23 UA 0:07:45 0:48:13
118 218 Susan Gledhill F35 6/16 Stainland Lions 0:07:46 0:48:21
119 230 Faye Wilkinson F35 7/16 Spenborough AC 0:07:47 0:48:22
120 198 Victoria Wadsworth F 7/30 Keighley & Craven AC 0:07:47 0:48:30
121 292 Tony Pummell M50 12/24 UA 0:07:48 0:48:31
122 155 Spencer Priestley M35 18/29 UA 0:07:48 0:48:35
123 243 David Womersley M55 13/23 UA 0:07:49 0:48:37
124 325 Paul Davies M 28/53 UA 0:07:49 0:48:37
125 62 David Brookes M50 13/24 UA 0:07:49 0:48:39
126 128 John Clarke M45 19/37 UA 0:07:50 0:48:47
127 127 Ian Woods M40 12/32 UA 0:07:51 0:48:56
128 80 Mark Dolan M45 20/37 Holmfirth Harriers 0:07:53 0:48:57
129 188 Greg Willmott M55 14/23 UA 0:07:53 0:48:58
130 111 Pat Bailey M45 21/37 UA 0:07:53 0:49:00
131 159 Richard Howcroft M35 19/29 UA 0:07:53 0:49:01
132 126 Richard Brown M40 13/32 UA 0:07:53 0:49:03
133 164 David Brackenbridge M40 14/32 UA 0:07:54 0:49:05
134 147 Keith Tolan M50 14/24 UA 0:07:54 0:49:10
135 312 Paul Patrick M40 15/32 UA 0:07:55 0:49:12
136 156 Andrew Lawton M 29/53 UA 0:07:55 0:49:15
137 130 Marc Loftus M 30/53 UA 0:07:56 0:49:16
138 183 Trevor Willoughiby M50 15/24 Lytham St Annes 0:07:56 0:49:18
139 266 Tom Fitzsimmons M 31/53 UA 0:07:57 0:49:22
140 323 Richard Ellis M 32/53 UA 0:07:57 0:49:24
141 256 Chris Gaffney M45 22/37 UA 0:07:57 0:49:25
142 317 Michael Morley M 33/53 UA 0:07:57 0:49:25
143 308 David Atkinson M 34/53 UA 0:07:58 0:49:27
144 59 Alexis Karfopoulos M 35/53 UA 0:07:58 0:49:28
145 173 Jackie Carter F45 3/8 Spenborough AC 0:07:58 0:49:28
146 175 Stephen Bowman M35 20/29 UA 0:07:58 0:49:31
147 180 Jennifer Adams F55 1/3 Accrington Road Runners 0:07:59 0:49:33
148 117 Ruth Thomas F40 4/11 Meltham AC 0:08:00 0:49:34
149 327 William Murgatroyd M55 15/23 UA 0:08:00 0:49:43
150 0 Unknown M 36/53 UA 0:08:01 0:49:45
151 33 Ian Parry M40 16/32 UA 0:08:02 0:49:45
152 170 Michael Smith M40 17/32 UA 0:08:02 0:49:47
153 262 Peter McEvoy M50 16/24 UA 0:08:02 0:49:54
154 304 Carl Turner M 37/53 UA 0:08:02 0:49:55
155 300 Andrew Connally M 38/53 UA 0:08:02 0:49:57
156 239 Steve Hall M40 18/32 UA 0:08:03 0:50:00
157 240 Kathryn Thomas F40 5/11 UA 0:08:05 0:50:12
158 76 Chloe Hudson F 8/30 Valley Striders 0:08:07 0:50:25
159 105 Clare Davidson F 9/30 UA 0:08:07 0:50:27
160 154 Andrew Culpan M 39/53 UA 0:08:07 0:50:27
161 296 Liz Sharpe F 10/30 Stainland Lions 0:08:07 0:50:29
162 252 Matt Hayter M 40/53 Handsworth Road Hogs 0:08:08 0:50:31
163 238 A Easton M40 19/32 Horsforth Harriers 0:08:09 0:50:37
164 123 Lindsay Clegg F 11/30 Horsforth Harriers 0:08:09 0:50:37
165 22 Sally Campbell F 12/30 Denby Dale Travellers 0:08:09 0:50:41
166 200 Paul Swinden M45 23/37 UA 0:08:10 0:50:43
167 90 Hazel Pike F35 8/16 Spenborough AC 0:08:11 0:50:52
168 291 Sally Caton F 13/30 Huddersfield Road Runners 0:08:11 0:50:53
169 287 Rob Davies M 41/53 UA 0:08:11 0:50:54
170 137 Malcolm Fawcett M65 2/4 Knavesmire Harriers 0:08:12 0:50:55
171 0 Unknown M 42/53 UA 0:08:12 0:50:57
172 151 Neil Clavin M 43/53 Spenborough AC 0:08:12 0:51:01
173 53 John Hilton M55 16/23 Abbey Runners 0:08:13 0:51:02
174 250 Andrew Heptinstall M35 21/29 UA 0:08:13 0:51:03
175 158 Adele Morris F40 6/11 Rotherham Harriers 0:08:13 0:51:04
176 184 Debra Smith F35 9/16 UA 0:08:13 0:51:08
177 199 Pete Fisher M60 3/9 Keighley & Craven AC 0:08:14 0:51:08
178 81 Peter Stoker M60 4/9 UA 0:08:14 0:51:22
179 185 Peter Stevenson M60 5/9 Valley Striders 0:08:16 0:51:30
180 169 Fiona Butt F35 10/16 UA 0:08:17 0:51:34
181 162 Jayne Chappell F50 2/4 UA 0:08:18 0:51:35
182 249 Simon Smith M40 20/32 UA 0:08:18 0:51:35
183 163 Martin Walker M40 21/32 Uknetrunner 0:08:18 0:51:41
184 197 Sue Exon F50 3/4 Trafford AC 0:08:19 0:51:43
185 71 Jack Bretherick M70 2/5 Dewsbury Road Runners 0:08:19 0:51:45
186 233 Karen Mitchell F45 4/8 Longwood Harriers 0:08:20 0:51:52
187 305 Richard Nuttall M 44/53 UA 0:08:21 0:51:52
188 302 Harry Johnson M50 17/24 UA 0:08:21 0:51:54
189 220 Brendan Jones M35 22/29 UA 0:08:21 0:52:03
190 241 Robert Cummings M45 24/37 UA 0:08:23 0:52:08
191 29 Fiona McArthur F55 2/3 Meltham AC 0:08:23 0:52:09
192 133 Stephen Wright M45 25/37 UA 0:08:24 0:52:11
193 285 Joanne Kitchley F35 11/16 Stainland Lions 0:08:24 0:52:20
194 191 Mick Dowling M55 17/23 UA 0:08:25 0:52:25
195 68 Osman Sidia M40 22/32 Littlewoods RC 0:08:26 0:52:35
196 57 Sharon Postlethwaite F35 12/16 Stainland Lions 0:08:28 0:52:39
197 264 Gary Shaw M50 18/24 UA 0:08:28 0:52:46
198 95 Nigel Precious M35 23/29 UA 0:08:30 0:52:55
199 129 Chris Colley M 45/53 UA 0:08:31 0:53:14
200 104 Colin Davidson M45 26/37 UA 0:08:34 0:53:20
201 172 Stuart Anderson M70 3/5 Wakefield & District Harriers 0:08:35 0:53:24
202 165 Lou Gilchrist F70 1/1 Valley Striders 0:08:36 0:53:25
203 66 Andrew Green M40 23/32 Kimberworth Striders 0:08:36 0:53:33
204 227 Thomas Battrick M50 19/24 Accrington Road Runners 0:08:37 0:53:38
205 65 Jon Bostwick M35 24/29 Police Sport UK 0:08:38 0:53:46
206 263 Kevin Hirst M40 24/32 UA 0:08:39 0:54:17
207 73 David Webster M40 25/32 Dewsbury Road Runners 0:08:44 0:54:20
208 94 Shelley Green F 14/30 Stainland Lions 0:08:45 0:54:23
209 64 Catherine O'Shaughnessy F 15/30 Stainland Lions 0:08:45 0:54:40
210 259 Richard Bradbury M40 26/32 UA 0:08:48 0:54:49
211 30 Terry Keast M50 20/24 UA 0:08:49 0:54:55
212 276 Steve Hallam M45 27/37 UA 0:08:50 0:55:01
213 293 Richard Harrison M35 25/29 City of Hull 0:08:51 0:55:03
214 74 Paula Webster F35 13/16 UA 0:08:52 0:55:04
215 272 Dave Williams M 46/53 UA 0:08:52 0:55:06
216 50 Lindsey Winter F 16/30 Eccleshill Road Runners 0:08:52 0:55:08
217 313 Sean Mayall M50 21/24 UA 0:08:52 0:55:11
218 324 Ian Godfrey M55 18/23 UA 0:08:53 0:55:17
219 314 Paul Beverley M35 26/29 UA 0:08:54 0:55:40
220 78 Andrew Chambers M40 27/32 UA 0:08:58 0:55:44
221 176 Jane Bowman F35 14/16 UA 0:08:58 0:55:44
222 13 Gary Broadbent M45 28/37 UA 0:08:58 0:55:47
223 125 Gill Strangeway F35 15/16 UA 0:08:59 0:55:50
224 43 Chris Burrell M45 29/37 Halifax Harriers 0:08:59 0:56:00
225 70 Diana Campbell F 17/30 UA 0:09:01 0:56:14
226 102 Deborah Atkinson F40 7/11 Spenborough AC 0:09:03 0:56:15
227 139 Peter Samuelson M60 6/9 UA 0:09:03 0:56:16
228 280 Andrew Seasey M 47/53 UA 0:09:03 0:56:17
229 202 Paul Holdsworth M40 28/32 UA 0:09:03 0:56:38
230 48 Jennifer Evans F 18/30 UA 0:09:07 0:56:40
231 289 Donna Sibberry F 19/30 UA 0:09:07 0:56:44
232 11 Jane Harlas F40 8/11 Knavesmire Harriers 0:09:08 0:56:45
233 281 Matthew Carroll M40 29/32 UA 0:09:08 0:56:48
234 282 David Sunter M45 30/37 UA 0:09:08 0:56:50
235 142 Donald Abbott M45 31/37 Loftus and Whitby AC 0:09:09 0:56:53
236 248 Colette Jones F40 9/11 Ilkley Harriers 0:09:09 0:56:53
237 189 David Swarbrick M55 19/23 Stainland Lions 0:09:09 0:56:57
238 54 Robert Page M55 20/23 Meltham AC 0:09:10 0:57:08
239 55 Hannah Rossall F35 16/16 UA 0:09:12 0:57:31
240 273 Deborah feather F40 10/11 UA 0:09:15 0:57:33
241 310 Helen Moorhouse F 20/30 UA 0:09:16 0:57:34
242 143 Christopher McEvoy M45 32/37 Loftus and Whitby AC 0:09:16 0:57:45
243 278 Derek Mitchell M65 3/4 UA 0:09:18 0:57:47
244 10 Rajesh Jinabhai M 48/53 Littlewoods RC 0:09:18 0:58:01
245 8 Alison Shepherd F45 5/8 Meltham AC 0:09:20 0:58:22
246 72 Simon Webster M 49/53 UA 0:09:24 0:58:26
247 136 Neil Tame M45 33/37 UA 0:09:24 0:58:44
248 37 Graham Benton M50 22/24 Maltby Running Club 0:09:27 0:58:50
249 106 Brian Pinder M60 7/9 Stadium Runners 0:09:28 0:58:52
250 99 Steve Cryer M60 8/9 UA 0:09:28 0:59:09
251 286 Kat Taylor F 21/30 UA 0:09:31 0:59:17
252 321 Chris Fell M35 27/29 UA 0:09:32 0:59:24
253 322 Richard Bottom M40 30/32 Stadium Runners 0:09:34 0:59:35
254 17 John Fisher M40 31/32 UA 0:09:35 0:59:47
255 258 Neil Davis M45 34/37 UA 0:09:37 0:59:53
256 108 Simon Radley M 50/53 UA 0:09:38 1:00:01
257 18 Lee Carson M35 28/29 UA 0:09:40 1:00:12
258 145 James Risley M50 23/24 UA 0:09:41 1:00:16
259 148 Lynne Polllard F55 3/3 UA 0:09:42 1:00:30
260 260 Khaldoun Kabbani M 51/53 UA 0:09:44 1:00:35
261 79 Meryll Cripps M55 21/23 UA 0:09:45 1:00:44
262 257 Richard Twinem M60 9/9 Dartmouth AC 0:09:46 1:01:06
263 254 Dave Jackson M45 35/37 UA 0:09:50 1:01:24
264 253 Lisa Jackson F 22/30 UA 0:09:53 1:01:45
265 298 Jon House M35 29/29 UA 0:09:56 1:01:45
266 194 Jane Hutcheson F45 6/8 UA 0:09:56 1:02:00
267 303 Mabeth Davies F 23/30 Virgin Active Road Runners 0:09:59 1:02:14
268 174 Bruce Hetherington M45 36/37 Abbey Runners 0:10:01 1:02:49
269 52 Trevor Ellis M70 4/5 Hartshead RC 0:10:07 1:03:22
270 311 Aga Creplowska F 24/30 UA 0:10:12 1:03:41
271 270 Sally Broom F 25/30 UA 0:10:15 1:03:45
272 271 Tom Hart M 52/53 UA 0:10:16 1:03:48
273 268 Maria Hunt F 26/30 UA 0:10:16 1:03:49
274 247 Hilary Booth F45 7/8 Holmfirth Harriers 0:10:16 1:04:01
275 269 Debbie Bunyan F 27/30 UA 0:10:18 1:04:01
276 31 Patricia Keast F50 4/4 UA 0:10:18 1:04:05
277 277 Richard Brear M40 32/32 UA 0:10:19 1:04:12
278 32 Dot Carr F60 1/3 UA 0:10:20 1:04:37
279 86 Martin Bates M65 4/4 Denby Dale Travellers 0:10:24 1:04:43
280 49 Arthur James M70 5/5 Pudsey Pacers 0:10:25 1:05:38
281 61 Andy Young M55 22/23 Knavesmire Harriers 0:10:34 1:05:43
282 120 Ron Dyson M55 23/23 UA 0:10:35 1:05:54
283 161 Karl Ashford M 53/53 UA 0:10:36 1:06:03
284 261 Ronald Barker M45 37/37 UA 0:10:38 1:06:04
285 204 Alison Hartley F45 8/8 Eccleshill Road Runners 0:10:38 1:06:22
286 203 Susan Birbeck F40 11/11 Eccleshill Road Runners 0:10:41 1:07:06
287 109 Michael Hinchcliffe M50 24/24 UA 0:10:48 1:07:16
288 60 Mavis Young F60 2/3 Knavesmire Harriers 0:10:50 1:08:03
289 26 Michelle Chum F 28/30 UA 0:10:57 1:09:50
290 41 Michaela Sill F 29/30 Rothwell Harriers 0:11:14 1:12:55
292 89 Amy Crossley F 30/30 UA 0:11:44 1:12:55
291 47 Janet Guest F60 3/3 Denby Dale Travellers 0:11:44 1:14:45
UK Athletics
England Athletics
Calderdale Athletics Network
Run Britain